Object structure
Title:

Archelia albo Artilleria, to iest Fvndamentalna y Doskonała Informacya o Strzelbie y o rzeczach do niey należących : z wywodną przytym nauką, która generałowi, albo przełożonemu nad strzelbą, tak w obozie, iako w obeżeniu fortec, służy [...] Według experienciey własney, zawziętey w Niderlandskich wojskach, po Hyszpańsku naprzod opisana y wydana, przez Diega Vffana [...] a teraz z wersiey Niemieckiey na Polsky Język, za Instancią gorąca, Wielmożego Pana Je. Mości, Pana Abrahama na Zbąszyniu, Ciświeckiego [...] przetłumaczona, y kosztem własnym, tegoż Wielożnego Pana, iako miłośnika rzeczy Rycerskich, na potrzebę Narodu swego w druk podana. Rokv Panskiego M.DC.XLIII. Cz. 1-3.

Creator:

Ufano, Diego (fl. 1614-1630).

Description:

„Digitalizacja unikatowych poloników z XVI i XVII wieku" dofinansowana została ze środków MNiSW w ramach działalności upowszechniającej naukę.

Publisher:

u Daniela Vetterusa

Place of publication:

W Lesznie

Date:

1643

Resource Type:

stary druk

Format:

image/x.djvu

Source:

BU stare druki 1022545 /1-3

Language:

pol

Rights Management:

Domena publiczna (Public domain)

Note:

Tyt. z dod. s.: Archelia to iest Nauka y Informatia O Strzelbie y o Rzeczach do niey należących, Ięzykiem Polskim swiezo opisana y wydrukowana. Adres wydaw. z dod. s. tyt.: W Lesznie u Daniela Vetterusa, Roku Pańskiego, MDCXLIII. Tyt. na s. przedtyt. znajduje się w środku ryciny, na której umieszczony jest portret z napisem: Vladislaus Polon ET Svec Rex Sere Et Pot.. przybrany wojskowymi sztandarami. Po bokach tyt. postanie w rzymskich zbrojach. U dołu oblężenie fortecy z napisem: Smolensko. Na verso k. tyt.: Herby domu Ciświckich. Przedmowa ded. Abrahamowi Ciświckiemu, podpisana przez tłumacza: Jan Dekan (recto k. [4]). Dzieło składa się z 3 części; z licznymi rycinami zapożyczonymi z wydania niemieckiego dzieła.

Physical description:

Wol. ([8] k., 32 s., [1] k. tabl. ; 160 s., [4] k. tabl. ; 72 s., [2] k., [2] k. tabl.), sygn. )(2, (?)-(?)2, (:)3, A-D4, a-p4, A-K : k. front., il., rys., err. ; 2°

×

Citation

Citation style: